Zachowania biznesowe w Chinach - na co uważać

Zachowania biznesowe w Chinach - na co uważać Właściwie zorganizowany wyjazd na to już duża część sukcesu w sprawach biznesowych. Pozostała część sukcesu i powodzenia to znajomość biznesowej etykiety.

Dialekty w Szanghaju

Czy możemy się porozumieć w Chinach po angielsku? Jeżeli mamy do czynienia ze starszym pokoleniem to z pewnością nikt nas nie...zrozumie. Jednak osoby około 25 roku życia potrafią posługiwać się angielskim bardzo dobrze (ze względu na duży nacisk na ten język w tamtejszych szkołach).

Co ciekawe w samym Szanghaju ludzie posługują się dialektem języka Hu, który dla obcych jest nie do zrozumienia i jeszcze 60 lat temu nie potrafili się posługiwać mandaryńskim, dopiero od kilkunastu lat powszechne jest używanie mandaryńskiego w kontaktach z przyjezdnymi.

Kwiat ekonomi

Chiny to potęga ekonomiczna i cokolwiek by myśleć o rządzących to należy oddać im honor za stworzenie tej potęgi.

Centrum tej potęgi to z pewnością Szanghaj- miasto produkuje aż 4% Chińskiego PKB. Odbywają się tam targi biznesowe, które przyciągają z roku na rok coraz więcej inwestorów z Europy. Jest to na tyle duży trend, że firm, które zajmują się negocjacjami i organizują wyjazdy na takie targi, jest coraz więcej.

Wystarczy spojrzeć na ciągle rosnącą liczbę mieszkańców która w ciągu 100 lat jest dziesięć razy większa i dzisiaj osiąga już ponad 10 milionów.

Papiery Wartościowe - Chiny

Szanghajska Giełda Papierów Wartościowych ? to jedna z trzech giełd w Chinach, obok parkietów w Shenzhen i Hongkongu.

Założona została 26 listopada 1990, a swoją działalność rozpoczęła 19 grudnia tego samego roku.

Giełda należy do stowarzyszenia AOSEF (Asian and Oceanian Stock Exchanges Federation).

Największą giełdą papierów wartościowych na świecie pod względem kapitalizacji jest giełda w Nowym Jorku - New York Stock Exchange (NYSE), której kapitalizacja w styczniu 2015 roku wynosiła 19.2 bilionów dolarów amerykańskich. Pośród 10 największych giełd, 2 znajdują się w Chińskiej Republice Ludowej.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Szanghajska_Giełda_Papierów_Wartościowych