Ważne na czym śpi twoje dziecko

Ważne na czym śpi twoje dziecko Zadbaj o komfort spania swojego dziecka i wybierz idealny materac:

Niewyspane dziecko też cierpi

Nie da się długo poprawnie funkcjonować bez snu. Po prostu zmęczenie bierze w końcu nad nami górę, a my uświadamiamy sobie, że te brakujące godziny każdej nocy wywierają na nas bardzo niechciane piętno. A teraz wyobraźmy sobie, że taka sytuacja dotyka naszego dziecka. Brzmi to strasznie, ale tak się niestety zdarza, gdy nasz maluch nie ma dostępu do dobrej jakości materaca dziecięcego. Czasem o tym zapominamy, a to kwestia, której zwyczajnie nie wypada nam zlekceważyć.

Każda noc to dla młodego organizmu cenne chwile na rozwój. Gdy materac utrudnia zasypianie, to negatywnie odbija się na naszym dziecku. Wstaje w złym humorze, dokazuje i nie potrafi za bardzo wskazać tego, co mu przeszkadza. Wystarczy jednak dobrze wybrać materac, aby problemy tego typu zniknęły. Sami jesteśmy poirytowani, gdy się nie wysypiamy ? tym bardziej do tego prawo ma ktoś, kto dopiero stawia na tym świecie swoje pierwsze kroki.

Znaczenie dobrego materaca

Niestety, coraz więcej dzieci ma problemy z kręgosłupem. Jest to związane z noszeniem ciężkich plecaków oraz toreb do szkoły. Maluchy cierpią więc na skrzywienie kręgosłupa lub jego nadwyrężenie, dlatego należałoby zrobić wszystko, oby tylko poprawić komfort dziecka. Rehabilitacja to nie wszystko ? rodzice powinni bowiem zdawać sobie sprawę, że kluczem do sukcesu jest nauczenie dziecka odpowiednich nawyków. Maluchy powinny więc nie tylko pracować nad utrzymywaniem odpowiedniej postawy, gdy siedzą przy stole czy biurku, ale spać na odpowiednich materacach i poduszkach. Niestety, to właśnie podczas snu, gdy kręgosłup powinien odpoczywać, jest bardzo często niepotrzebnie obciążany. Wystarczy bowiem nieodpowiedni kształt poduszki i nieodpowiednie ułożenie się w nocy, by dziecko cierpiało na bóle pleców czy szyi. W sklepach ze sprzętem ortopedycznym, można nabyć specjalne materace, których kształt został dopasowany do potrzeb, cierpiących na problemy z kręgosłupem. Wiadomo, że w młodym wieku, wady podobne łatwiej się koryguje.

Jakie powinno być dziecięce łóżeczko?

Doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, że wygoda jest niezwykle ważna. Dążymy do niej w każdej dziedzinie życia. Nasz samochód musi mieć wygodny fotel, telefon powinien mieć intuicyjny interfejs, a łóżko ma doskonale dopasować się do pleców. Wnioski są więc proste ? nasze pociechy także zasługują na ten komfort. Nie należy ignorować materacy dla dzieci, ponieważ odgrywają one sporą rolę w zasypianiu. Brak odpowiedniej powierzchni do snu to nic dobrego.

Oczywistym staje się fakt, że łóżeczko naszego najmłodszego nie może być niewygodne i przez utrudniające zasypianie. Dziecko, które będzie musiało przebywać na źle dobranym materacu na pewno będzie marudne, a nawet może dostawać napadów gniewu na wieść o tym, że należy już iść spać. W końcu czy my czulibyśmy się dobrze mając świadomość tego, że już za niedługo przewalczymy kilka godzin z bezsennością, bo nasze łóżko zostało nieprawidłowo wyprofilowane? Te same zagadnienia dotyczą też maluchów.