szybalski-stomatologia.pl

szybalski-stomatologia.pl szybalski-stomatologia.pl

Kto z nas nie lubi się uśmiechać? Chcąc mieć piękny i zdrowy uśmiech którym będzie można się pochwalić trzeba o to zadbać. Podstawa to regularnie odwiedzany gabinet dentystyczny. W trosce o zdrowie swoich zębów warto wybrać renomowany gabinet gdzie profesjonalny dentysta wykona swoją pracę jak należy. Aby mieć kompleksową opiekę dentystyczną warto wybrać centrum dentystyczne w którym to świadczone są usługi z wielu dziedzin stomatologii: stomatologii dziecięcej, zachowawczej, endodoncji, protetyki, chirurgii stomatologicznej, ortodoncji, implantologii, ozonoterapii czy też wybielania zębów. Dentysta w takim centrum stomatologii wykorzystując nowoczesne technologie, sprzęt i materiały jednocześnie edukuje pacjenta od najmłodszych lat kładąc nacisk na higienę, edukację i profilaktykę. Takie kompleksowe centra stomatologiczne w swojej ofercie posiadają również świadczenie usług w dni świąteczne będąc jednocześnie pogotowiem w nagłych sytuacjach związanych z bólem zęba. Takie dbanie o to aby pacjent nie musiał czekać długo na wizytę i nie cierpiał to najwyższa troska o klienta.

Każdy z nas z pewnością nie raz spotkał się z pojęciem stomatologia, a co więcej, większość nawet korzystała z usług stomatologa. Przyjrzyjmy się więc bliżej samemu słowu oraz temu, co dokładnie oznacza. Termin stomatologia pochodzi z greki i jest połączeniem dwóch wyrazów - stoma, która oznacza usta oraz logia, która znaczy nauka. Stomatologia więc jest nauką o ustach, jak można by dosłownie przetłumaczyć. Formalnie jednak stomatologia jest działem medycyny, który zajmuje się funkcjonowaniem i leczeniem zębów oraz innych narządów znajdujących się w ich pobliżu. Lekarz stomatolog oferuje więc szeroki zakres usług związanych z diagnozowaniem oraz leczeniem zębów, przyzębia, języka, błony śluzowej, a także stawu skroniowo-żuchwowego. Groźnie brzmiący termin stomatologia oznacza więc nic innego, jak działalność związaną z usługami dentystycznymi. Sam dział medycy, którym jest stomatologia, posiada wiele różnych specjalizacji, więc jeśli chcemy skorzystać z usług stomatologicznych dobrze jest upewnić się, że trafimy do dobrego specjalisty.

Gabinety stomatologiczne oferują szeroki zakres usług dentystycznych z różnych specjalności. W zależności od ukończonej specjalności, stomatolog zajmuje się świadczeniem określonych usług. Niektórzy lekarze zajmują się określoną specjalnością i działają tylko w jej zakresie, jak na przykład ortodonci, którzy skupiają się na leczeniu ortodontycznym pacjentów w przypadku nieprawidłowości w zgryzie. Inne gabinety stomatologiczne mogą oferować szerszy zakres usług z różnych specjalności, ponieważ mogą zatrudniać specjalistów z konkretnych specjalizacji. Jednak lekarze dentyści, działający sami w prywatnych gabinetach, również mogą się specjalizować w wielu usługach stomatologicznych. Najłatwiejszym sposobem, żeby sprawdzić świadczone usługi w danym gabinecie dentystycznym, jest odwiedzenie strony internetowej, na której zawarty jest zakres oferowanych usług. Przykładowymi usługami z określonych specjalności oferowanymi przez gabinety stomatologiczne są zabiegi chirurgiczne, leczenie ortodontyczne czy ogólna profilaktyka.

Wiele osób nie ma dobrych skojarzeń z gabinetami stomatologicznymi. Często jest to spowodowane złymi wspomnieniami z dzieciństwa gdy nie jeden gabinet dentystyczny nie mógł pochwalić się nowoczesnym sprzętem i narzędziami. Obecnie nie należy bać się wizyty u dentysty. W gabinecie z dobrymi opiniami znajdziemy nowoczesne narzędzia i lekarstwa. Dentysta w dzisiejszych czasach nie zajmuje się jedynie wyrywaniem zębów ale szeregiem zabiegów mających na celu zapobieganie uszkodzeniom, lub naprawą chroniącą przed wyrwaniem. Stomatologia zachowawcza zajmuje się diagnostyką i leczeniem ubytków. Chirurgia polega na operacyjnym leczeniu zębów i przygotowaniu ich do dalszego leczenia. Endodoncja, potocznie nazywana leczeniem kanałowym pozwala na zachowanie zębów pacjenta. Leczenie polega na usunięci zębiny z kanałów zębowych i zakrycie ich specjalną masą wypełniającą. Należy zaznaczyć że u wielu stomatologów możemy obecnie spotkać komputerowe podawanie znieczulenia. Pozwala to na precyzyjne zaaplikowanie środka w zależności od potrzeb.

Próchnica, a może konieczność wykonania protezy zębowej? W takich przypadkach trzeba odwiedzić gabinet dentystyczny. Czy lepiej wybrać się do dentysty na NFZ, a może prywatnie? Narodowy Fundusz Zdrowia pozwala osobom ubezpieczonym na korzystanie z leczenia stomatologicznego we współpracujących z NFZ gabinetach. Dentysta wykonuje wtedy procedury nieodpłatnie. Niestety, głównym minusem jest mocno zawężony koszyk świadczeń i niższa jakość stosowanych materiałów. Przykładowo, na NFZ nie można wyleczyć kanałowo tylnych zębów przedtrzonowych i trzonowych. Także nie wykonamy nowocześniejszych protez. Natomiast prywatny stomatolog może zaproponować pacjentom znacznie szerszą gamę usług. Stosowane przez niego nowoczesne narzędzia i materiały także zapewniają lepsze efekty leczenia. Dodatkowym plusem jest brak długich kolejek do skorzystania z usług. Głównym minusem prywatnego leczenia stomatologicznego są koszty. W gabinecie trzeba będzie zostawić od kilkuset do nawet paru tysięcy złotych zależnie od procedury.