Stomatologia Zabrze

Leczeniem zębów jak i jamy ustnej zajmuje się stomatolog.

Wielu osobom profesja ta nie kojarzy się zbyt dobrze ze względu na złe wspomnienia z dzieciństwa.

Obecnie jednak gabinety dentystyczne są wyposażone w najnowocześniejszą aparaturę i często wizyta nie różni się od wizyty u np.

kosmetyczki.
Komputer może dozować znieczulenie w zależności od potrzeb. Dentysta w dzisiejszych czasach nie powinien nam kojarzyć się źle.

Profilaktyczne badanie zębów sprawi, że nie będziemy musieli leczyć zębów gdy już się zepsują i możliwe że nie będzie można ich uratować.

Nowoczesny gabinet dentystyczny zapewni komfortową wizytę, przed która nie należy się obawiać.

Bardzo dokładne zdjęcia rentgenowskie jak i pantogramy 3D pozwolą na zlokalizowanie uszkodzenia zęba i jego prawidłowe leczenie.

Wyrwane zęby możemy zastąpić implantami, których właściwości są bardzo zbliżone do własnych zębów. Dużo ciężej jest je uszkodzić w przeciwieństwie do protezy zębowej.

Najwyższej jakości materiały pozwolą przez długie lata cieszyć nam się zdrowym uśmiechem.Kiedy nie bolą nas zęby, często nawet o nich nie pamiętamy między jednym i kolejnym ich myciem.

Myjesz zęby? Super - bardzo dobrze robisz, jednak to nie wystarczy na dłuższą metę.

Drugim - obok mycia - podstawowym filarem dbania o zęby jest co jakiś czas ich kontrola przez lekarza.

Stomatolog jest w stanie dość szybko określić stan nie tylko zębów, ale i dziąseł, o których często zapominamy.
Czasem to nie ząb boli i jest chory, a właśnie dziąsło.

Dentysta zleci wtedy prześwietlenie miejscowe i będzie mógł zalecić dalsze działania.

Ból w jamie ustnej sam nie przejdzie.

Ząb z próchnicą sam się nie wyleczy - dziura nie zniknie.

Gabinet dentystyczny zapewni pacjentowi takie warunki, że ewentualne cierpienie (często demonizowane) potrwa tu krócej, niż to spowodowane bezpośrednio próchnicą lub inną chorobą np.

w dziąśle.

Trochę to czasem dziwne: bać się dentysty, a godzić się na cierpienie z powodu bólu, który sam nie przejdzie na stałe.

To trochę przewrotne.

Najlepsze rozwiązanie? Iść do stomatologa, zanim zacznie boleć.Każda z Nas wie, że w ciąży należy szczególnie dbać o swoje zdrowie.

Kobiety regularnie odwiedzają swoich ginekologów, którzy zlecają im różnego typu badania.

Niestety w naszym kraju nadal jest dość niska świadomość na temat, tego, że w stanie błogosławionym należy odwiedzić również gabinet dentystyczny.
Każdy dentysta potwierdzi, że przegląd stanu zębów w ciąży jest nie tylko bezpieczny, ale również zalecany.
Pamiętajmy o tym, że próchnica to choroba zakaźna, którą bardzo łatwo jest zarazić niemowlaka.

Nieprawdziwe jest często powielane zdanie, że w ciąży nie można leczyć zębów.

Oczywiście, że można jednak oczywiście przed jakimkolwiek zabiegiem stomatolog powinien zostać poinformowany, że jesteśmy w ciąży po to, aby mógł wybrać leki bezpieczne dla kobiet w ciąży.

Jeśli więc jeszcze w tej ciąży nie byłaś u swojego stomatologa, to koniecznie musisz to nadrobić.
Polecam jak najszybciej zapisać się na wizytę, ponieważ czas ciąży często ma negatywny wpływ na stan naszego uzębienia, a żadna z nas nie chciałaby, aby jej dziecko od najwcześniejszych lat zmagało się przez nasze zaniedbanie z próchnicą.30 lat temu w każdej szkole był gabinet dentystyczny i wszystkie dzieci miały dostęp do bezpłatnego leczenia.

12 września 2019 weszła w życie ustawa o obowiązku zapewnienia dzieciom opieki dentystycznej wg.

której w każdej placówce powinien być stomatolog, a jeśli nie ma takiej możliwości dyrekcja musi wskazać miejsce, gdzie taki dyżur jest pełniony.
Najnowsze badania wykazują, że ok.
90% dzieci w wieku 5-10 lat ma problem z chorobami zębów i dziąseł. Problem jest zatem poważny.

Ale czy ustawa może coś zmienić, skoro NFZ od lat przyznaje mniej funduszy na usługi stomatologa? Szkoły nie mają zabezpieczonych funduszy mogących taką opiekę zapewnić.

A jeśli nawet w szkołach jest gabinet dentystyczny, to od wielu lat nieużywany. Żaden dentysta nie zechce pracować na przestarzałym sprzęcie, który nie spełnia wymogów i więcej może przynieść szkód niż pożytku.

A jeśli nawet szkoły zorganizują dyżury dentystyczne, to pełniący je lekarze zapewnią dzieciom tylko przegląd stanu uzębienia.

Leczenie trzeba będzie przeprowadzić i tak gdzie indziej - prywatnie.Większość ludzi, gdy myśli o dentyście towarzyszą im złe emocje, jak strach i zdenerwowanie związane z negatywnymi wyobrażeniami pobytu w gabinecie dentystycznym. A tymczasem gabinet dentystyczny jest po to, aby mógł pracować w nim stomatolog, który ulży cierpieniu w przypadku bolącego zęba. Dentysta nie jest sadystą, lecz lekarzem stomatologiem, który stara się podejść do każdego pacjenta w sposób delikatny i do minimum wyeliminować ból podczas wyrywania zęba lub leczenia zęba.

Współczesna aparatura medyczna, a w tym aparatura stomatologiczna również osiąga wysoki poziom i nie jest już taką, jaką była na przykład trzydzieści lub nawet dziesięć lat temu.

Ponadto każdy stomatolog jest osobą uprawnioną do wykonywania zabiegów stomatologicznych.

W gabinecie stomatologicznym nie siedzi pierwszy lepszy człowiek, lecz specjalista, który posiada wiedzę, doświadczenie i empatię w stosunku do pacjenta.

I każdy dentysta leczy zęby, usuwa zepsute zęby, leczy tkanki znajdujące się przy zębach i jeszcze wiele innych dotkniętych chorobą miejsc w obrębie jamy ustnej.Stomatologia Zabrze .

Dodane: 02-02-2020 11:37

Stomatologia Zabrze