O dywanach

O dywanach pranie kanap wrocław

Sezonowe sprzątanie

Czas wiosennych porządków już dawno minął. To niby ten moment, kiedy robi się to WIELKIE SPRZĄTANIE, bo się zwija zimową garderobę, myje się okna i takie tam. Cóż - co sezon to nowe atrakcje. Bałagan jak wiadomo robi się sam, a posprzątać to już nie ma komu. Na co dzień często ciężko się zmobilizować, dlatego może tego typu zrywy, niczym wielka rewolucja, mają jakiś sens? Zawsze można przy okazji odnaleźć jakieś zagubione skarby. I spalić kalorie. Dużo kalorii.

Ściąganie pajęczyn w sypialni

Sypialnia jest tym miejscem, w którym domownicy spędzają noce i odpoczywają, dlatego starają się o to, aby było ono ciche, przytulne i ciepłe oraz zadbane i czyste. Najczęstszą formą porządków robionych w sypialni jest zmiana pościeli, która może być połączona z odkurzeniem łóżka i odsunięciem go od ściany w celu likwidacji pajęczyn i starcia kurzu. Z racji tego, że sypialnia jest ogrzewana i panuje w niej wyższa temperatura szybciej mogą w niej osadzać się pajęczyny na ścianach i różnych meblach, dlatego ich ściąganie jest bardzo często wykonywane w trakcie sprzątania. Równie często w sypialni ścierane są kurze z mebli i grzejników przy wykorzystaniu różnych środków czyszczących i zapachowych.

Sprzątanie pomieszczeń sanitarnych

Pomieszczenia sanitarne znajdują się w galeriach handlowych, szpitalach, szkołach i wielu budynkach użyteczności publicznej. Wszystkie takie pomieszczenia muszą być dokładnie czyszczone i dezynfekowane. Najczęściej na podłogach takich pomieszczeń znajdują się płytki, które na co dzień są zamiatane i ścierane, natomiast w czasie większych porządków mogą być odkurzane i czyszczone przy użyciu bardziej silnych środków. Ekipy sprzątające zatrudnione w takich pomieszczeniach starają się także codziennie porządnie czyścić same urządzenia sanitarne i przeglądać ich ogólny stan. Ze szczególną uwagą czyszczone są urządzenia sanitarne zamontowane w szpitalach, ponieważ korzysta z nich bardzo wiele osób zmagających się z różnymi chorobami.