O dywanach

O dywanach czyszczenie dywanów wrocław

Ścieranie kurzy w halach sportowych

W halach sportowych mogą być organizowane zarówno zajęcia dla dzieci, które chcą zostać w przyszłości sportowcami, jak i dla osób przygotowujących się do ważnych zawodów. Dlatego w halach sportowych przebywa dziennie wiele osób, które poddają się różnym ćwiczeniom lub oglądają zmagania innych. Mogą one powodować zaśmiecanie takich hal, dlatego osoby zatrudnione w ekipach sprzątających zajmują się najpierw wyrzucaniem śmieci, a następnie ścieraniem kurzy i zmywaniem podłóg. Wykorzystują do tego silne środki dostępne w sklepach ogólnych i bardziej sportowych. Dzięki temu wszystkie osoby przebywające w takich halach mogą czuć się bezpiecznie i komfortowo. Po większych zawodach sportowych przeprowadzane są także generalne porządki hal sportowych.

Jak to było kiedyś

Kiedyś nasze mamy, czy też babcie dawały radę sprzątać bez tych wszystkich nowych wynalazków chemii gospodarczej. Czasy gdzie najlepszym środkiem na czyszczenie były rzeczy, które każda szanująca się gospodyni miała w kuchni. Do praktycznie każdego rodzaju zabrudzeń kuchennych używało się octu i sody oczyszczonej, to samo w łazienkach. Do mycia szyb genialne mikstury soku z cytryny i innych dodatków. Domy lśniły i to bez użycia środków chemicznych, które mogłyby podrażnić naszą skórę. Dzisiaj wiele gospodarstw domowych wraca do ekologicznych środków czystości.

O higienie

Higiena (gr. hygeinos - leczniczy) ? dział medycyny, badający wpływ środowiska na zdrowie fizyczne i psychiczne człowieka. Celem tych badań jest zapewnienie poszczególnym osobom oraz społeczeństwu jak najlepszych warunków rozwoju fizycznego i psychicznego. Praktycznymi wynikami higieny są wskazania dotyczące usuwania z życia ludzkiego wpływów ujemnych, w różny sposób zagrażających zdrowiu i wprowadzania czynników dodatnich.

Higiena dzieli się na wiele dziedzin, zajmujących się poszczególnymi środowiskami życia i działalności ludzkiej: higiena osobista, szkolna, hodowli zwierząt, komunalna, społeczna, pracy oraz żywności i żywienia.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Higiena