O chorobie stwardnienia rozsianego - leczenie i grupa ryzyka

trzymać jej postępowanie.Geneza chorób autoimmunologicznychChoroby autoimmunologiczne to najczęściej choroby o nieznanej medycynie genezie, czyli krótko mówiąc nie wiadomo czym są spowodowane. Nie inaczej jest w przypadku choroby

O chorobie stwardnienia rozsianego - leczenie i grupa ryzyka Ostatnią opcją na dożycie sędziwego wieku chorując na SM jest odpowiednie leczenie. Właśnie dlatego z pewnością pomogą sporej ilości pacjentów chorujących na SM powstrzymać jej postępowanie.

Geneza chorób autoimmunologicznych

Choroby autoimmunologiczne to najczęściej choroby o nieznanej medycynie genezie, czyli krótko mówiąc nie wiadomo czym są spowodowane. Nie inaczej jest w przypadku choroby Devica. Naukowcy maja kilka podejrzeń co do czynników powodujących ten zespół, ale nie ma co do tego stu procentowej pewności.

Wyniki badań na pacjentach nie są na tyle ścisłe, aby jednoznacznie wskazać przyczynę tej choroby. Nie można jednoznacznie wskazać żadnego konkretnego czynnika wywołującego chorobę. Wiadomo, że chorych jest około 1% osobników białych. Ważne by w razie jakichkolwiek niepokojących objawów udać się do lekarza.

Cytat z Wikipedii - Choroby demielinizacyjne

Choroby demielinizacyjne ? wszelkie choroby układu nerwowego, w których dochodzi do uszkodzenia osłonek mielinowych nerwów. Utrudnia to przewodzeniu sygnałów w zajętych nerwach, co prowadzi do pogorszenia w zakresie czucia, ruchu, postrzegania i innych funkcji w zależności od nerwów, które są zajęte.

Termin opisuje skutek choroby, a nie jego przyczynę; niektóre choroby demielinizacyjne są spowodowane przez czynniki genetyczne, inne przez czynniki zakaźne, reakcje autoimmunologiczne, a w przypadku niektórych etiologia nie jest znana.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Choroby_demielinizacyjne

Czy da się powstrzymać rozwój SM?

Leczenie stwardnienia rozsianego nie jest w 100% skuteczne. Tak jak i w przypadku wielu innych chorób, z którymi trzeba nauczyć się żyć. Współczesna medycyna nie zna jeszcze skutecznej metody leczenia stwardnienia rozsianego, które pozwoliłoby pokonać tą chorobę. Istnieje jednak wiele metod radzenia sobie z jej objawami, pozwalając je zmniejszyć, a nawet zahamować postęp choroby.

Pomimo, ze Sm nie jest uleczalne, to nigdy nie powinniśmy rezygnować z prób jego wyleczenia, liczne terapie mogą pomóc nam poradzić sobie z chorobą. Może trafimy na lek, który dla ans będzie działał najlepiej o pozwoli nam cieszyć się życiem, mimo tej choroby. Nie powinniśmy porzucać prób leczenia, ani żadnej terapii, ponieważ może kiedyś ta choroba stanie się w pełni uleczalna, a do tego czasu warto walczyć o każdą poprawę.