Nawadnianie przydomowych ogrodów

Nawadnianie przydomowych ogrodów automatyczne nawadnianie

Wygląd ogrodu, a właściciel

Czy po wyglądzie ogrodu można w jakiś sposób określić jego właściciela? Myślę, że tak. Oczywistym jest, ze kiedy ogród jest w stylu na przykład francuskim to możemy domniemać, że w jakiś sposób lubi ten kraj, a być może i jego dom jest zaaranżowany w tym stylu. Jeżeli ktoś z krzewów czy drzewek wykonał sobie naturalny płot- tak zwany żywopłot, to na pewno ceni sobie prywatność i komfort. Taki żywopłot to dobra sprawa, ponieważ oprócz funkcji ozdoby i jakiegoś uzupełnienia ogrodu, pełni też funkcję ogrodzenia się od innych. Takie przykłady można by wymieniać jeszcze długo i dużo ich wypisać. Dbajcie więc o swój ogród i dopasowujcie go do Was i do własnych potrzeb.

O narzędziach ogrodniczych

Tym razem chcę poruszyć całkiem inną kwestię związaną z ogrodami, a raczej z ich pielęgnacją. Mam na myśli narzędzia ogrodnicze.

Najbardziej podstawowym typem narzędzi do ogrodu są narzędzia ręczne. Spośród których pierwszym jakiego należy użyć do utrzymania i uprawiania ogrodu jest szpadel - służący do kopania w glebie.

Jak większość rzeczy, a zwłaszcza narzędzi, nawet szpadle dzielą się na różne typy. Zależnie od rodzaju i kształtu zakończenia - czyli tej metalowej części pracującej bezpośrednio w ziemi.

Szpadel ogrodowy to ten, który ma proste zakończenie. Służy zwyczajnie do kopania. O ile jest dobry na gleby niezbyt twarde - np trawniki, łąki i tym podobne; to jego wykorzystanie na twardej i ubitej ziemi może być ciężkie. Do tego zadania zdecydowanie lepszy będzie szpadel z zaokrągloną końcówką. Ten typ był używany przez wszelkiego rodzaju wojska do kopania. Jest naprawdę skuteczny. Tak więc, jeżeli masz dziadka, a ten posiada pamiątki z wojska, to warto zaopatrzyć swój ogród w dziadkową saperkę. Z pewnością ułatwi prace.

Ogrodnictwo

Ogrodnictwo (hortologia) ? wyspecjalizowany dział nauk rolniczych, traktujący o hodowli i uprawie roślin sadowniczych, warzywnych i ozdobnych oraz projektowaniu, urządzaniu i pielęgnowaniu terenów zieleni, czyli architekturze krajobrazu, zwykle charakteryzujący się dużym nakładem środków produkcji, energii, budynków, kosztów, a co za tym idzie ? dużą wydajnością.

Ogrodnictwo jest jedną z dyscyplin naukowych w obrębie dziedziny naukowej ? nauki rolnicze. W Polsce jest pięć uczelni wyższych, na których są wydziały ogrodnicze oraz kilka innych (zarówno publicznych jak i niepublicznych) na których prowadzone są studia na kierunku ogrodnictwo. Wydziały ogrodnicze są na Uniwersytecie Przyrodniczym w Lublinie, Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu, Uniwersytecie Rolniczym w Krakowie, Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie i na Uniwersytecie Warmińsko?Mazurskim w Olsztynie.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Ogrodnictwo