Jak sprzątać lepiej?

Jak sprzątać lepiej?

Szybkie porządki w galeriach handlowych

Szybkie porządki w galeriach handlowych wykonywane są przez osoby zatrudnione jako personel sprzątający w poszczególnych sklepach oraz ogólny personel sprzątający. Takie osoby zajmują się między innymi zamiataniem podłóg w galeriach handlowych. Trzeba przecież mieć na uwadze fakt, że po galeriach handlowych przechodzi codziennie nawet kilka tysięcy osób, które mogą wnosić błoto, a dodatkowo doprowadzają do drobnych wypadków typu rozlanie mleka czy zbicie butelki z jakimś napojem. Dlatego osoby zajmujące się sprzątaniem galerii handlowych zmywają także podłogi po kilkanaście razy dziennie i wyrzucają śmieci, a także zajmują się pozostawionymi na korytarzach pakunkami. Co jakiś czas w galeriach handlowych wykonywane są także generalne porządki.

Typowa Pani Domu

Jaką Panią Domu jesteś? Perfekcyjną, wystarczająco dobrą, czy może... hmm.. beznadziejną (żeby nie powiedzieć ***jową)? Ja się chyba zaliczam do tej ostatniej kategorii. Moje bizancjum syfu nie świadczy za dobrze o moich kompetencjach do prowadzenia domu. Ale wiecie co? Są ważniejsze rzeczy, zwłaszcza jeśli nie odziedziczyło się po matce genu pedantyzmu. Oczywiście, to jest przerysowane określenie, może grafomańskie nawet. Ale fakt faktem - sprzątanie nie jest moim życiowym powołaniem. I co z tego!

Za dużo chemii

Nadmiar chemii szkodzi ? o tym chyba wie każdy, jednak mało kto tak naprawdę coś z tym robi. Nadmiar używania fosforanów ułatwia rozprzestrzenianie się glona w wodzie, substancje zapachowe powodują podrażnienia skóry.

Przy używaniu współczesnej chemii domowej należy zachować środki ostrożności: gumowe rękawice to absolutna podstawa. Należy też pamiętać, aby każdą powierzchnię mytą chemikaliami dokładnie spłukać lub wytrzeć szmatką z wodą, aby nie pozostawić środka czyszczącego na powierzchni. Ma to szczególne znaczenie zwłaszcza przy posiadaniu małych dzieci.