Czas na klasykę - o wnętrzach

lasycznej. Analogiczny termin Klassizismus występuje w języku niemieckim, podczas gdy m.in. we Francji i Anglii określa się ten okres jako architekturę neoklasyczną. Termin architektura neoklasycystyczna w odniesieniu do klasycyst

Czas na klasykę - o wnętrzach Panele trójwymiarowe na ścianę mogą być bardzo ciekawym elementem dekoracyjnym. Zobacz:

Klasycyzm - z Wikipedii

Nazwa klasycyzm oznacza w architekturze nawiązanie do architektury klasycznej. Analogiczny termin Klassizismus występuje w języku niemieckim, podczas gdy m.in. we Francji i Anglii określa się ten okres jako architekturę neoklasyczną. Termin architektura neoklasycystyczna w odniesieniu do klasycystycznej jest natomiast błędem, gdyż mianem neoklasycyzmu określa się klasycyzujące tendencje od końca XIX wieku.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Klasycyzm


Piękne wnętrza ze sztukaterią

Niech nasz dom będzie inny niż wszystkie! Okazuje się, że w Polsce wiele odmów wygląda tak po prostu nudno. Proste ściany, dach, komin. Takie uproszczenie chyba wystarczy, by wszystko to zobrazować. Warto jest coś z tym zrobić! Jeżeli stoi przed nami wspaniała okazja na zmiany, jaką jest remont, to zdecydujmy się na nią. Świetnym pomysłem będzie sztukateria elewacyjna, która nada charakteru naszemu lokum. Ponadto wiele jej ciekawych elementów można zamontować także we wnętrzu naszego domu. Zdecydujmy się na ten niebanalny krok i pokażmy wszystkim, jak dobry smak mamy i jak wiele znaczy dla nas dobry design. Już teraz możemy przejrzeć w Internecie choć kilka zdjęć sztukaterii i zdecydować się na własną.


Sztukateria w klasycznym wnętrzu

We wnętrzach inspirowanych stylem klasycznym ważnym elementem jest sufit. Może być zdobiony sztukateriami: listwami, rozetami lub gzymsami. Tradycyjne gipsowe cechuje między innymi niepowtarzalność wzorów, które można tworzyć według własnego projektu. Dostępne są też elementy z polistyrenu ekstrudowanego (XPS). To materiał twardy, wykorzystuje się go na ornamenty o wyrazistej stylistyce, podobnie jak sztukaterie z poliuretanu, który dodatkowo można wyginać. Rzadziej stosuje się droższe sztukaterie z granulatu Verofill ? glinokrzemianowych mikrogranulek połączonych żywicą.

Źródło: http://muratordom.pl/wnetrza/pokoje-dzienne-jadalnie/sztuka-harmonii-styl-klasyczny,68_5041.html



© 2019 http://przedszkolaczek.info.pl/