Biznes i prestiż

wowego transportu miejskiego oraz z transportu prywatnego. Państwowy transport miejski opłacany jest na zasadzie kasowania biletów lub kupowania biletów miesięcznych. Natomiast prywatny transport miejski wykonywany jest na zas

Biznes i prestiż

Formy transportu miejskiego

Na terenach miast wykonywane są różne formy transportu co bardzo ułatwia mieszkańcom miast codzienne funkcjonowanie. Mogą oni więc korzystać z państwowego transportu miejskiego oraz z transportu prywatnego. Państwowy transport miejski opłacany jest na zasadzie kasowania biletów lub kupowania biletów miesięcznych.

Natomiast prywatny transport miejski wykonywany jest na zasadzie wniesienia odpowiedniej opłaty, która zwykle jest nieco mniejsza od opłaty za przejazd państwową komunikacją miejską. Zdarza się również, że na terenie niektórych miast wykonywany jest bezpłatny transport miejski. Przeznaczony jest on dla studentów, dla osób starszych i dzieci lub dla wszystkich pasażerów. Wszystko zależy od tego, jak wiele środków pieniężnych miasto może przeznaczyć na transport swoich obywateli.

Pierwszy port powstał na bazie dotychczasowego

Liczba odprawianych pasażerów klasyfikuje Port lotniczy w Gdańsku jako port lotniczy regionalny główny i jest to obecnie 3. polski port lotniczy za warszawskim lotniskiem Chopina, oraz krakowskimi Balicami.

Gdańsk posiada cywilny port lotniczy od 1919. Pierwszy port powstał na bazie dotychczasowego lotniska wojskowego w Gdańsku-Wrzeszczu, w ówczesnej dzielnicy Danzig-Langfuhr. W okresie międzywojennym obsługiwał on połączenia m.in. z Berlinem, Czerniachowskiem, Elblągiem, Królewcem, Hamburgiem, Leningradem, Lwowem, Malborkiem, Moskwą, Olsztynem, Słupskiem, Szczecinem i Warszawą; po II wojnie światowej: z Bydgoszczą, Katowicami, Krakowem, Rzeszowem, Szczecinem, Warszawą i Wrocławiem.
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Port_lotniczy_Gdańsk_im._Lecha_Wałęsy

Tanie przewozy ? jaki środek transportu wybrać?

W zależności od dystansu, jaki dzieli nas od upragnionego miejsca, mogą być polecane zupełnie inne środki transportu. Jeśli chodzi o transport miejski, to bardzo ciekawym rozwiązaniem jest skorzystanie z taxi. Chociaż do niedawna taksówki były uważane za luksusową, niedostępną dla zwykłych, średnio zarabiających obywateli, formą transportu, to w ostatnich latach uległo to znaczącej zmianie.

Dzisiaj przejazdy taksówkami są już o wiele tańsze, a w niektórych przypadkach wręcz porównywalne co do kosztów poniesionych na przykład z tytułu transportu koleją. Oczywiście, przed wybraniem się w podróż warto przeanalizować, która forma transportu jest dla nas najbardziej opłacalna, aby nie wydać zbyt dużo z tytułu podróży.