Artykuł o dywanach

to je zachować lub oddać do renowacji. Szczególnie, że tego rodzaju meble zwykle są bardzo dobrej jakości. Co jeśli mamy po prostu zwykłe meble kupione kilka lub kilkanaście lat temu a nie chcemy wydawać kilku tysięcy na nowe?

Artykuł o dywanach pranie dywanów wrocław

Tapicerka

Czy warto wyrzucać stare meble?

Jest to bardzo dobre pytanie. Oczywiście jak są bardzo stare (zabytkowe) albo designerskie to nawet jeśli są w dość złym stanie to warto je zachować lub oddać do renowacji. Szczególnie, że tego rodzaju meble zwykle są bardzo dobrej jakości.

Jeśli tapicerka jest po prostu zabrudzona to warto ją wyprać. Nawet w zwykłym markecie można dostać odpowiednie do tego środki. Wystarczy dobry odkurzacz piorący lub odkurzacz warsztatowy żeby przywrócić meblom dawną świetność.

Oczywiście nie każdy ma czas na to żeby samemu zajmować się takimi rzeczami - wtedy warto zlecić to profesjonalnej firmie. Przyjadą, wyczyszczą i meble jak nowe.

Miotła i magia

W średniowieczu miotły powszechnie uważano za narzędzia umożliwiające wiedźmom latanie, zwykle w celu potajemnego docierania na sabaty. Według podań lot na miotle wymagał natarcia ciała odpowiednim specyfikiem. Jako taki najczęściej podawano maść sporządzoną z belladonny lub tłuszcz wytoczony z ciała niemowlęcia. Miotły miały pełnić także inne magiczne funkcje. Według legend wiedźmy wykorzystywały różdżki w kształcie trzonków mioteł, dzięki czemu mogły uniknąć podejrzeń. Inny przykład to zastosowanie miotły jako miejsca tymczasowego uwięzienia duszy innego człowieka.

Również współcześnie miotły pełnią funkcję narzędzi rytualnych w wielu kultach neopogańskich. Najczęściej symbolizują one sferę powietrza. Wykorzystuje się je między innymi do oczyszczania rytualnych kręgów z negatywnej energii. Kapłan lub kapłanka porusza się okrężnie zgodnie z kierunkiem wskazówek zegara, usuwając z kręgu niewielką warstwę ziemi. Często funkcję ?oczyszczającą? zamiast miotły pełni kadzidło.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Miot%C5%82a

Dla innych, czy dla siebie?

Często chcemy osiągnąć jak najlepsze rezultaty nawet przy sprzątaniu ? to nie dziwi, bo stan naszego domu czy mieszkania reprezentuje nas wśród innych osób. Zależy nam przede wszystkim na wysokiej estetyce, więc dbamy o dokładność i nadanie rzeczom pewnych pożądanych cech pokroju dodatkowego połysku na części powierzchni. Do tego nieraz potrzebne nam będą odpowiednio dobrane środki. Oszczędność to wspaniała i przydatna cecha, ale nie zaszkodzi wydać zaledwie parę złotych więcej na skuteczniejsze preparaty, które nie będą pozostawiać mało estetycznych smug oraz pozwolą dłużej zachować przedmiotom preferowany stan ? na przykład poprzez spowolnienie osiadania na nich kurzu. Jeszcze większe piękno naszych wnętrz da nam nie tylko estymę znajomych, ale również zwyczajną satysfakcję. Za naszą pracę uzyskujemy pomieszczenia, które wręcz sprawiają radość przy przebywaniu w nich. Są bowiem schludne, czyste i w pełni wynagradzające czas poświęcony na ich pielęgnację.